Přihlásit se

Otázky vhledu města by se měly řešit včas

Otázky vhledu města by se měly řešit včas

Smutný pohled za hřbitovní zeď

Při návštěvě hřbitova ve Slatiňanech vidíme dokončování tovární haly Kobitu. Hala se nachází v poměrně těsné blízkosti hřbitova. Obrázky přibližují smutný pohled ze hřbitova na již téměř dokončenou tovární halu.

hbitov tovrna1

Nemluvím proti realizaci stavby, ale včas, v tomto případě nejspíše při stavebním řízení, by se měla domluvit taková opatření, aby vzhled místa a obce utrpěl co nejméně. Jistě by šlo domluvit jiné pojetí fasády tovární haly s použitím zelené barvy, třeba v nějaké vhodné kombinaci atd. Stejně by šla domluvit i výsadba zeleně za hřbitovní zdí na pozemku Kobitu. Pro firmu stavějící továrnu s jistě mnohamiliónovým nákladem by to po finanční stránce byla bagatelní záležitost. Stran zeleně by třeba šlo ještě něco udělat v průběhu kontrolních dnů, pokud se nějaké konají, nebo při kolaudaci. U fasády je zřejmě už pozdě.

 

Skládka na "Zeleném ostrově"

Včas by se mělo reagovat i na vznik skládky, kterou vidíme na obrázku. Je blízko MÚ a je tam již řadu měsíců. Název lokality „Zelený ostrov“ je výsměchem.

skldka

 

 

 

 

 

 

 

 

Plot u plovárny straší již dlouho

U plovárny bylo "včas" před 55 lety. Plot byl postaven v roce 1964. Na některých použitých panelech je vidět vyražené datum jejich výroby. Zde OVŽP ukazuje obdivuhodnou rezistenci k možnému ozelenění této části cesty pro pěší i cyklisty. Denně tudy projdou či projedou stovky domácích, návštěvníků plovárny i turistů. Je to oblast, na kterou by měly být Slatiňany hrdé – stadión, plovárna, řeka. Vývoj jde bohužel opačným směrem. Neutěšený vzhled plotu byl dále zhoršen nevhodným umístěním sběrných kontejnerů. Proti třídění a sběru odpadu nejsem, naopak. Podle posledních zpráv, které mám, není stavba nového plotu plovárny a jeho případné ozelenění v dohlednu.

plot plovrna

Naposledy změněnoúterý, 23 duben 2019 18:42
Parse error in downloaded data
Banner 468 x 60 px