Přihlásit se

Do práce a do školy na kole

Do práce a do školy na kole

Do práce na kole je celostátní výzvou, jejíž 9. ročník se uskuteční v květnu 2019.

Cílem Do práce na kole je motivovat co nejvíce lidí, aby jako dopravní prostředek po městě používali jízdní kolo nebo jakoukoli bezmotorovou formu dopravy včetně běhu a chůze. Když lidé přestanou denně jezdit autem, zlepší tak nejen svou kondici, zdraví, náladu a možná i vztahy s kolegy, ale přispějí i k čistšímu ovzduší a celkově příjemnějšímu a bezpečnějšímu městu.

Do práce na kole je týmová soutěž pro všechny, kdo sestaví tým o minimálně dvou a maximálně pěti členech, a pravidelně spolu s kolegy dojíždí během května do práce na kole. V roce 2018 se již potřetí zapojili do soutěže i běžci, chodci, bruslaři, skateboardisti, longboardisti, vozíčkáři…

V rámci soutěže se účastníci mohou zapojit hned do několika soutěžních kategorií zaměřených na pravidelnost, délku jízdy aj. Zaměstnavatelé mohou bojovat o titul „Cyklozaměstnavatel roku“ i v kategorii „Nejlepší vnitrofiremní soutěž“. Smyslem Do práce na kole je totiž také přesvědčit zaměstnavatele, aby svým na kole dojíždějícím zaměstnancům vytvořili potřebné zázemí (stojany, sprchy, šatny…).

Zapojit se můžou jednotlivci, kolektivy, ale i školy. Kdo se plánujete zapojit, napiště nám, rádi o Vás dáme vědět ostatním.

A vzhledem k plánované objížďce přes Slatiňany doporučujeme jako dopravní prostředek kolo již v dubnu. Více o objížďce zde: http://www.slatinanskenoviny.cz/aktuality/item/322-pres-slatinany-povede-objizdka-doprava-bude-husta

 

https://www.dopracenakole.cz

Naposledy změněnoúterý, 09 duben 2019 15:59
Parse error in downloaded data
Banner 468 x 60 px